Hakkımızda

2004 yılında ikinci el makinelerle üretime başlayan Maritaş A.Ş. ilk zamanlarında 4 milyon metre / yıl fason üretim yapmış, 2006 yılında gerçekleştirdiği ilave yatırımlarla kapasitesini 7,5 milyon metre / yıl'a çıkartmıştır. Yine 2006 yılında kumaş satışına da başlayan Maritaş A.Ş. 2010 yılında gerçekleştirdiği makine parkı modernizasyonu ile kapasitesini 12 milyon metre / yıl'a çıkartmıştır.

Bugün ulaştığı 22 milyon metre / yıl kumaş üretimi, 5800 Ton / yıl iplik üretimi ile Maritaş A.Ş. 42.000 m2'si açık, 32.000 m2'si kapalı olmak üzere 2 dokuma ve 1 iplik işletmesi ile faaliyetlerine devam etmektedir.

Odağında kaliteyi tutan ve ülke ihracatına ciddi bir katkı sağlayan Maritaş A.Ş. sektördeki öncü konumunu korumak ve geliştirmek için ürün geliştirme çalışmalarına aralıksız devam etmekte, bir yandan da yeni teknolojilerin entegrasyonu konusunda yatırımlarını sürdürmektedir.

İhracat yaptığı ülkeler arasında, İspanya, İtalya, Almanya, Tunus, Portekiz, Fransa, Belçika ve Hollanda bulunan Maritaş A.Ş.'nin hedefi, tüm dünyaya kumaş ve iplik ihraç eden lider Türk tekstil firması olmaktır.